Silva for Children

silva-children-2

Kursy metody Silvy dla dzieci

Wszyscy chcielibyśmy, aby nasze dzieci były zdrowe, szczęśliwe i mądre. Marzymy o różowej przyszłości dla nich i życzymy im, by miały w życiu jak najmniej problemów.

Życie dorosłych jest wypadkową ich przekonań i poglądów, z których większość powstaje w dzieciństwie.

 

Przekonania te często jednak zmniejszają poczucie własnej wartości i hamują rozwój wielu zdolności. Jak zatem postąpić aby było inaczej ?Jak zapewnić dzieciom wspaniałą przyszłość, na jaką zasługują ?

Twoje dziecko jest geniuszem! Czy wiesz jak wspierac jego mocne strony?

Jeżeli czytasz ten tekst to zapewne jesteś po kursie Silva Life lub Silva Intuition i wiesz, że należy przekazać im wiedzę o korzystaniu z wyobraźni, o potędze myśli i słów, o potędze pozytywnego myślenia i marzeń. I warto to zrobić jak najszybciej.

Pamiętaj o jednym: Twoje dziecko też jest geniuszem

Samokontrola umysłu a świadome dorastanie

„Nie ma chyba niczego tragiczniejszego, jak młody pesymista”

„Metoda Silvy dla Dzieci” to specjalnie opracowany program edukacyjno-rozwojowy, którego podstawą są ćwiczenia relaksacyjne i rozwój wyobraźni. Dzięki nim dzieci uczą się sztuki rozluźnienia ciała i umysłu a przede wszystkim rozpoznawania i kontroli swoich emocji. Jest to wyjątkowo ważne w przypadku dzieci z nadpobudliwością, czy ADHD. Przerabiane techniki pozwalają dziecku lepiej dawać sobie radę w trudnych sytuacjach, np. jak zachować się w stosunku do kolegów czy koleżanek, których nie lubi, lub którzy są niemili, jak polubić nielubiane przedmioty w szkole i nielubianych nauczycieli, itp.

Dzieci uczą się jak podejmować bardziej trafne decyzje, np. jaką wybrać szkołę, który trening i którą ścieżkę w grze komputerowej aby przejść na wyższy poziom. Podejmując takie decyzje później będą mogły zdecydować, która praca będzie najlepsza i która inwestycja najodpowiedniejsza.

Dzięki technikom poznanym na kursie i praktykowanym później w domu, wzrasta potencjał twórczy dziecka, rozwija się intuicja, a przede wszystkim zmienia się sposób myślenia z negatywnego na pozytywne. Co za tym idzie zmienia się również zachowanie i stosunek do otaczającej rzeczywistości. Wynikiem tego są lepsze wyniki w nauce, sporcie, grze na instrumencie, a także polepszenie atmosfery w rodzinie i wśród przyjaciół.

Ważną częścią kursu są przerabiane techniki zapamiętywania materiału przeczytanego i usłyszanego – czyli ćwiczenie pamięci. Techniki te (zwane technikami mnemonicznymi) są nieocenioną pomocą w szkole i dają dzieciom możliwość włączenia wyobraźni do procesu zapamiętywania.

Wszyscy wiemy jak bardzo w dzisiejszych czasach dzieci narażone są na sytuacje stresujące: w szkole, w domu, „na podwórku”, w kontaktach z rówieśnikami.Każdy młody człowiek, który przychodzi na kurs Silvy dla dzieci ma możliwość nauczenia się i opanowania metody kontrolowania stresu.

Młodzi ludzie bardzo szybko „łapią” ,że to nie sytuacja jest stresowa ale jego reakcja. Bardzo szybko zaczynają rozumieć ,że na sytuację nie maja wpływu; na swoja reakcję -tak. Wszystkie te techniki mają na celu pogłębienie wewnętrznej, naturalnej harmonii dziecka, spokoju i rozluźnienia, a przez to wzmocnienie naturalnych sił obronnych jego organizmu i poprawę stanu zdrowia.

Podczas kursu Samokontroli Umysłu bardzo dużo mówi się o zdrowiu i nastawieniu do życia oraz o tym, jak dzieci same mogą sobie pomóc. Dzięki temu młodzi ludzie inaczej postrzegają siebie, zaczynają brać odpowiedzialność za swoje życie, i również za to, czy chcą być zdrowe.

Na kurs przychodzi wiele dzieci z problemem alergii. W zestawie ćwiczeń, z którymi zapoznają się uczestnicy jest również technika pomagająca pozbyć się tej dolegliwości.

Kurs Metody Silvy podnosi samoocenę dzieci i sprawia, że zaczynają się czuć wartościowe, zaczynają wierzyć w swoją genialność. W przypadku młodego pokolenia jest to bardzo ważne, gdyż zaspokaja potrzebę wyjątkowości. Młody człowiek nie musi już jej zaspokajać poprzez agresywne zachowania, narkotyki czy dopalacze. Może zacząć osiągać sukcesy w zdrowy, pozytywny sposób.

Samokontrola Umysłu bardzo pozytywnie wpływa na wyniki w nauce. Dzięki technikom z programu kursu dzieci uczą się efektywniej korzystać ze swojego genialnego potencjału, który posiadają. Wiedzą jak uaktywnić pokłady genialności i wykorzystać je w codziennym, życiu.

Dzieci potrafią się cieszyć każdym drobnym sukcesem, który uda im się osiągnąć i czego my dorośli możemy się od nich uczyć. Najbardziej trafne będzie powiedzenie, że samokontrola umysłu wpływa na poprawę całokształtu jakości życia i dziecka i dorosłego, dlatego warto, by nasze dzieci poznały ją od najmłodszych lat, aby mogły świadomie kreować własne życie.

Program Kursu Metody Silvy dla dzieci

Kurs uczy, jak:

 • rozluźnić się i poprawić koncentrację,
 • lepiej zapamiętywać materiał usłyszany i przeczytany,
 • podejmować prawidłowe decyzje,
 • pozbyć się nocnych koszmarów spokojnie spać,
 • opanować swoją nadmierną ruchliwość,
 • zwiększyć swoją samodzielność,
 • umiejętnie kierować sobą,
 • rozwinąć swoją kreatywność i twórcze myślenie,
 • podnieść samoocenę,
 • rozwiązywać problemy,
 • osiągać zamierzone cele,
 • nauczyć się jak być lepszym kolegą (koleżanką),
 • być zdrowszym i dbać o swoją kondycję,
 • osiągać radość i harmonię życia już od najwcześniejszych lat

Wiek uczestników: 8-13 lat. 

Uczestnicy przychodzą na kurs w wygodnym stroju, mogą też przynieść poduszkę, śpiwór lub koc, ulubioną zabawkę, coś na przekąskę i do picia (chrupki, orzeszki, owoce, soki, wody mineralne niegazowane). W czasie kursu dzieci nie jedzą słodyczy (cukierki, czekoladki).

Po ukończeniu kursu każde dziecko otrzymuje dyplom i legitymację ze zdjęciem, która uprawnia do wielokrotnego powtarzania kursów dla dzieci i zniżkę przy kolejnych kursach gdy dorosną.

Samokontrola Umysłu Metodą Silvy dla dzieci została wprowadzona na nasz polski grunt w roku 1993. Do chwili obecnej taki kurs ukończyło w Polsce ponad 10.000 dzieci.

time
W Studium Eduikacji Ekologicznej
i Profilaktyki Zdrowia Kursy prowadzi:

 mgr Bożena Lewicka

CENA KURSU DLA DZIECI W ROKU 2016: 450 zł.

POWTARZAJĄCY KURS: 100 zł.

POWTARZAJĄCY NA KURSIE DLA DOROSŁYCH (SIS – Silva Intuition System lub SLS – Silva Life System): 310 zł

Koszyk na zakupy